Diş Beyazlatma

Dişlerde renklenme doğuştan olabileceği gibi antibiyotik, sigara, çay veya kahve kullanımına bağlı olarak da gelişebilir. İdeal diş beyazlığına sahip olmak için diş beyazlatma yöntemleri uygulanır. Bu yöntemler sayesinde dişin doğal tonu iki veya üç ton kadar açılabilmektedir. Ofis tipi beyazlatma ve ev tipi beyazlatma en sık kullanılan yöntemlerdir.

Ofis Tipi Beyazlatma

Ofis tipi beyazlatma en etkili yöntemdir. Diş kliniğinde uygulanır. Klinikte uygulanan işlemlerde beyazlatıcı içeriklerin peroksit oranlarının yüksek olması sayesinde hızlı ve kalıcı beyazlatma sağlanır. İşlem öncesi diş taşı temizliği yapılması, daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Ev Tipi Beyazlatma

Ev tipi beyazlatma işlemi hastanın evde uyguladığı yöntemdir. Tedavi öncesi hastadan ölçü alınarak şeffaf bir plak üretilir. Ev tipi beyazlatmada düşük miktarlarda karbamid peroksit içeren bileşikler kullanılır. Şeffaf plak ve beyazlatıcı içerikler hastaya verilir, nasıl uygulanacağı anlatılır. Uygulama günde 1-2 defa ve 1-2 hafta süreyle tekrarlanır.

Daha beyaz bir gülüş isteyen hastalara üst düzey kaliteli ajanlar ve son teknoloji lazer ışıklarıyla diş renginin 3 tona kadar açılması sağlanır.