İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi tek veya çoklu diş eksiklerinde bu eksikliğin giderilmesi için yapılan vida tedavisidir. Çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalar sayesinde hastaların diş eksikliği sorununu kalıcı olarak çözüyoruz.

İmplant tedavisi uyuşturularak (lokal anestezi altında) yapıldığı için işlem esnasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Operasyondan sonra önereceğimiz ilaçları kullanarak ağrısız ve konforlu bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

All On Four İmplant Tedavisi

Hiç dişi olmayan veya ilerleyen zamanlarda diş kaybı yaşaması kesinleşen hastalarda ileri cerrahi tekniklerin uygulandığı implant tedavisi, yüksek maliyetinin yanısıra uzun bir süreç gerektirir. Bu tür hastalarda uygulanan hızlı ve etkili yöntemlerden biri de All On Four tedavisidir.

All On Four implant tedavisi, çok uzun yıllardan beri kullanlan oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir. Bu tedaviyi geleneksel implant tedavilerinden ayıran temel özellik ağız içindeki konumudur. Tedavi öncesinde hastalardan ölçü alınarak geçici protezler hazırlanır. Çekilmesi gereken dişler, lokal anesteziyle çekilerek implantlar yerleştirilir. Bu yöntemde 30-45 derecelik açıyla iki adet implant çene arka bölümüne yerleştirilirken, diğer implantlar çene ön bölümünde 90 derecelik açıyla konumlandırılır. Tedavide diğer geleneksel implant uygulamalarında kullanılan titanyum vidalar kullanılır. Hazırlanan geçici protezler implantlar üzerine takıldıktan 3 ay sonra kalıcı protezler yerleştirilir. Tamamen dişsiz bir çene, sadece 4 adet implant kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

All On Six İmplant Tedavisi

All On Six implant tedavisi All On Four tedavisiyle benzer özellikler taşımakla birlikte, bu tedavide altı adet implant kullanılır.